עזרהעזרה  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות רואה חשבון
עורכי דין - תל אביב והמרכז
 אינדקס רואי חשבון, עורכי דין : עורכי דין - תל אביב והמרכז
נושא

נושא: בהליכי שימוע? דאג לייצוג משפטי - שרון נהר

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה
שרון נהרי
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל


הצטרף / הצטרפה: 13/02/11
מדינה: Israel
הודעות: 2
נשלח בתאריך: 21/07/11 בשעה 13:54 | IP רשוּם

לפני מספר שבועות נתבשרנו כי ראש עיריית טבריה מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע, חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות, כשניסה להתחקות אחר נושאי ביקורת הנוגעים אליו. החלטה זו נתקבלה לאחר שנדחו הטענות של באי כוחו בשימוע שנערך לו. אז מדוע צריך מואשם ייצוג משפטי גם במהלך הליכי השימוע ?

הייצוג המשפטי בהליכי שימוע פלילי הוא מרכיב שלא יסולא בפז. הסיבה לכך שהיא שככל שעורך הדין שתשכרו יהיה מנוסה ובקיא יותר בהליכי השימוע כך הסיכוי להשגת התוצאה המיוחלת, היא ההסכמה להימנע מכתב אישום – יהיה גדול יותר.

בשונה מעורך הדין שעושה את צעדיו הראשונים בתחום הפלילי, הרי שרק עורך הדין המנוסה והוותיק יצליח להציג בפני עמיתיו מהפרקליטות את הטיעונים המתאימים שעשויים לגרום להם לשקול מחדש את החלטתם להגיש כתב אישום כנגד החשוד. היכרותו המעמיקה של עורך הדין עם סעיפי החוק יסייעו לו להצביע על הנסיבות אשר בגינן נכון יהיה לבחור בחלופה מסוג זה.

באם יבחר החשוד להופיע להליך השימוע מבלי להיות מיוצג על ידי עורך דין הרי שיכולתו להתמודד עם הטענות שיוצגו בפניו – תפחת באופן משמעותי, וזאת לאור העובדה כי אין הוא שולט בניואנסים המשפטיים השונים אשר יאפשרו לו להסביר ולתמוך את טענותיו.

יתרה מזאת, הן עורכי הדין מהפרקליטות והן סנגוריו של החשוד הינם עמיתים למקצועים המכירים זה את זה שנים רבות. פועל יוצא מכך הוא שייצוג משפטי בהליכי השימוע עשוי להפגיש בין שני עורכי דין שניהלו דיונים דומים בעבר. באם מדובר בסנגור מנוסה הרי שיש סיכוי יותר מסביר לכך שהוא יכיר את תקדימיו של הפרקליט התובע שמולו. ידע מוקדם מסוג זה הינו בבחינת נכס אסטרטגי שעשוי לסייע לעורך דינו של החשוד במסע השכנועים.

פעמים רבות אומרים כי בחיים אין תחליף לניסיון. הדברים מקבלים משנה תוקף ככל שמדובר בעולם המשפט. עורך דין יסודי וחרוץ יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון, ובמקרה הזה בין כתב אישום חמור שיגרור אחריו הליך משפטי ארוך ומייגע לבין היכולת להמשיך הלאה מבלי להינזק. מדובר על שיקול קרדינלי מאין כמוהו – בוודאי כשמדובר באזרחים מן השורה אשר זוהי הסתבכותם הראשונה והיחידה עם החוק.

לסיכום, הייצוג המשפטי בהליכי השימוע הוא חיוני. באם אתם עצמכם (ו\או מי ממכרכם הקרובים) קיבלתם את ההודעה הפורמלית על הכוונה להגיש כנגדו כתב אישום פלילי – רצוי להצטייד באופן מיידי בעורך דין מנוסה וותיק שייסיע לכם להפוך את הפרשה כולה לאפיזודה חולפת.

__________________
משרד עו"ד פלילי שרון נהרי-משפט פלילי , דיני הסגרה, הלבנת הון, עבירות כלכליות ומשפט צבאי (פלילי) :
http://nahari-law.co.il/
חזרה לתחילת העמוד הראה שרון נהרי's פרופיל בקר שרון נהרי's דף בית
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לאינדקס
אינך יכול/ה לשלוח אתרים חדשים באינדקס זה
אינך יכול/ה להגיב לאתרים באינדקס זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך באינדקס זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך באינדקס זה
אינך יכול/ה לצור סקרים באינדקס זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים באינדקס זה

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide