עזרהעזרה  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות רואה חשבון
עורכי דין כללי
 אינדקס רואי חשבון, עורכי דין : עורכי דין כללי
נושא

נושא: תביעות ביטוח לאומי לעבור בהצלחה עם עו"ד

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה
מנהל האתר
מנהל ראשי
מנהל ראשי


הצטרף / הצטרפה: 11/03/08
הודעות: 94
נשלח בתאריך: 12/03/13 בשעה 19:55 | IP רשוּם


תביעות ביטוח לאומי לעבור אותן בהצלחה עם עורך דין


המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף שהפקידה מדינת ישראל על מימוש זכויותיו החברתיות של כל אזרח. המוסד הזה מעביר קצבאות ותשלומים שונים, מהם זמניים הנפסקים לאחר תקופה מוגדרת מראש או בהיווצר התנאים המתאימים ואילו אחרים קבועים, כאשר מקבל הקצבה עונה על קריטריונים שנקבעו לצורך העניין. אי עמידה בכל הקריטריונים מונעת מכל וכל קבלת תשלומים כאמור.

שני סוגי הקצבה העיקריים בביטוח הלאומי


באופן עקרוני, קיימים שני סוגי קצבאות והעברות: הראשונה – קצבה המועברת בהתקיים תנאים קבועים מראש. עם הקצבאות הללו ניתן למנות קצבת זקנה או קצבת שארים, המועברות לזכאים בהגיעם לגיל פרישה או במקרה שבן / בת הזוג שלהם הלכו לעולמם. את סוג הקצבה השני ניתן לכנות "קצבאות ותשלומים
טעוני הוכחה" – משמע על מי שהגישו תביעות בביטוח לאומי במטרה לקבל קצבה חל נטל ההוכחה כי הם עומדים באמות המידה שנקבעו.

מחלוקות עם נציגי הביטוח הלאומי והדרכים להתמודד עימן

כאשר ברור מעל לכל ספק כי מגיש התביעה עומד באמות המידה, ההליכים מסתיימים במהירות יחסית. אחרי הכל מטרת המוסד כאמור היא לסייע ולא לדחות מבקשי קצבאות על הסף. אמנם ההליכים ימוצו עד תום ומבקש הקצבה יחויב להתייצב בוועדות רפואיות ולעבור מבחני כשירות, אבל ככלל לא יקופחו זכויותיו.

הבעיות נוצרות כאשר קיימת מחלוקת בין מגיש התביעה לבין הממונים על הבדיקה שלה מטעם המוסד לביטוח לאומי. זה בדיוק המקום שבו מתעורר לעיתים מזומנות הצורך בעורך דין המתמחה בנושאי ביטוח לאומי ומתמצא בדרכים להשיג עבור מגיש התביעה את התוצאה הטובה ביותר

תחומי התמחות של עורכי דין
כיון שהנושא כל כך רחב, נוצר מצב שבו ישנם עורכי דין המתמחים בסקטור מסוים ובתביעות מסוגים מסוימים בלבד. כך למשל ניתן למצוא עורכי דין המתמחים בנושא התעסוקתי –תאונות עבודה, פגיעה בעבודה, איבוד כושר העבודה וגמלאות.

תחום אחר שבו נדרשת לרוב תמיכה של עורך דין הוא נושא המחלות המקצועיות. מדובר במחלות היכולות לפקוד כל אדם חו"ח, ואולם ניתן להכיר בהן כמחלה מקצועית אם מגיש התביעה עסק בתחום שעצם העיסוק בו עשוי להגביר את הסיכון למחלות מסוג מסוים. דוגמה טובה היא הקשר שבין עבודה בסביבה שבה קיים אבק רב, דוגמת מחצבות, עבודות חיתוך אבן, פוליש וכיוצא באלה, לבין מחלות ריאות העשויות לפקוד את העוסקים בתחום.

תחום התמחות אחר הוא תביעות המוגשות כתוצאה מתאונת דרכים. כאן ההליכים עשויים להתארך מעט. בתחילה יהיה צורך להוכיח את עצם קיום התאונה והפציעה ובהמשך יהיה צורך לדון בגובה
הפיצויים, היכול להשתנות מאדם לאדם.

על מנת להגיע לתוצאות מיטביות, יש לפנות לעורך דין איכותי, מנוסה ומיומן בעבודה מול אנשי הבירוקרטיה של המוסד לביטוח לאומי ושל מוסדות נוספים, המכיר את חוק הביטוח הלאומי על כל התיקונים והשינויים שבוצעו בו על בוריים. עורך דין כזה יוכל להביא עבור לקוחותיו את התוצאות הטובות ביותר.

חזרה לתחילת העמוד הראה מנהל האתר's פרופיל
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לאינדקס
אינך יכול/ה לשלוח אתרים חדשים באינדקס זה
אינך יכול/ה להגיב לאתרים באינדקס זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך באינדקס זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך באינדקס זה
אינך יכול/ה לצור סקרים באינדקס זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים באינדקס זה

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide